Programmid

FIRST LEGO League koondab enda alla kolm erineva keerukuse ja vanuseastmega programmi.

Õpilased saavad alustada tehnoloogia ja tehnika uudistamisega juba väga varases eas ja liikuda sealt edasi läbi programmide keerukamate väljakutsete poole.


FIRST LEGO League Discover

Vanuselele 3 – 5

FIRST LEGO League Discover programm on mõeldud kõige väiksematele mudilastele, et avastada koos LEGO Duplo klotsidega mingit reaalelulist teemat. Põnnidele omaselt tehakse seda mänguliselt ja oma lasteasutuses.

Hooajal on võimalik soetada spetsiaalne FIRST LEGO League Discover klotside komplekt, mis sisaldab LEGO Duplo klotse ja üldjuhul õppematti. Õpetajale on mõeldud ka juhend.

Hooaeg kulmineerub asutusesisese näitusega.

FIRST LEGO League Discover veebikodu


FIRST LEGO League Explore

Vanusele 5 – 9

FIRST LEGO League Explore programm on mõeldud 5 – 9 aastastele lastele, kus LEGO WeDo robootikakomplekte ja LEGO klotse kasutades uuritakse reaalelulisi teemasid ja tehakse esimesed sammud robootika, tehnoloogia ja tehnika valdkonda.

Hooajal on võimalik seotada spetsiaalne FIRST LEGO League Explore Inspiratsioonikomplekt, millest saab ehitada hooajaspetsiifilise mudeli ja palju muud. Õpetajatele on ette nähtud Meeskonnakohtumiste abimees ja õpilastele Teadlase töövihikud, et meeskonnas töötamine oleks lõbus ja õpetlik. Meeskonnas võib olla maksimaalselt kuni 6 õpilast ja 2 juhendajat.

Hooaeg kulmineerub kas siis koolisisese, vallasisese või vel suurema näitusega (expoga), kus meeskonnad saavad demonstreerida hooajal õpitut Meeskonna plakatiga ja LEGO liikuva mudeliga.

FIRST LEGO League Explore veebikodu


FIRST LEGO League Challenge

Vanusele 9 – 16

FIRST LEGO League Challenge on õpilastele vanuses 9-16 suunatud programm,  mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Antud programmi saab kasutada koolitöös ja eelkõige huviringis. Meeskonnad, mis koosnevad kuni kümnest lapsest ja vähemalt ühest juhendajast, võivad olla seotud mõne klubilise tegevuse või organisatsiooniga, kuid tegu võib olla ka lihtsalt sõpradega, kes soovivad midagi lahedat koos teha.

Juhindudes FLLi põhiväärtustest osalevad meeskonnad iga-aastasel turniiril, mis koosneb robotivõistlusest ja projektist. Robotivõistluse jaoks tuleb meeskondadel ehitada ja programmeerida autonoomne LEGO Mindstorms või SPIKE Prime robot. Robotivõistluse eesmärgiks on lahendada 2,5 minuti jooksul erinevaid ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. Projekti käigus uurivad meeskonnad kindlat reaalelulist probleemi, mida teadlased ja insenerid lahendada üritavad. Uuritavale probleemile tuleb meeskondadel leida innovatiivne lahendus või siis tugineda mõnele olemasolevale lahendusele. Projekti oluliseks osaks on oma avastuste ja lahenduse jagamine teiste inimestega.

Hooajal on võimalik seotada spetsiaalne FIRST LEGO League Challenge võistluskomplekt, mis koosneb LEGO Technics juppidest, millest tuleb kokku panna missioonimudelid ja võistlusmatist, kuhu peale missioonimudelid paigutatakse. Juhendajat abistab Võistkonnakohtumiste abimees ja õpilasi Teadlase töövihik. Robotimängu reegleid tutvustab Robotimängu reegliteraamat.

FIRST LEGO League Challenge veebikodu