FINAALI INFO

FIRST LEGO League Linnalooja finaali info

Toimumisaeg: 07.03.2020 – 08.03.2020

Toimumiskoht: Tallinna Lauluväljak

(Narva maantee 95, 10127 Tallinn)

FIRST LEGO League 2019/20 Linnalooja hooaja suurtoetaja on Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond läbi Teeme+ projekti : “FIRST LEGO League programm: tulevikuoskuste arendamine ja LTT karjäärivalikute teadvustamine noorte seas”, projekti kood – “2014-2020.4.01.16-0228”

Ajakava:

Laupäev 07.03.2020

09:30 – 10:00 Saabumine
10:00 – 10:15 Juhendajate koosolek
10:20 – 10:30 Rongkäik
10:30 – 10:50 Avamine
11:00 – 14:00 Projekti, põhiväärtuste hindamine (5 komisjoni)
15:00 – 16:50 Projekti, põhiväärtuste hindamine (5 komisjoni)
12:00 – 14:30 Lõuna
11:00 – 13:55 Roboti disaini hindamine (5 komisjoni)
15:00 – 17:00 Robotimängu I voor
17:00 – 17:30 Meelelahutus ja vaba aeg
17:30 – 20:00 Sõprusõhtu
20:30 – Viimane buss liigub ööbimiskohta

Pühapäev 08.03.2020

09:00 – 11:00 Robotimäng II voor
11:20 – 13:10 Robotimäng III voor
11:00 – 12:30 Meeskonnabokside külastus
11:00 – 14:00 Lõuna
13:00 – 13:30 Robotimängu finaalid
13:40 – 14:20 Silmapaistvad projektiesitlused laval
14:30 – 15:00 Medalite ja diplomite üleandmine
15:00 – 15:40 Autasustamine
15.40  – 16:00 Asjade kokku pakkimine/ruumide koristus
16.00 – Kojusõit

NB! MTÜ Robootika jätab endale õiguse ajakavas väikeste muudatuste tegemiseks

MEESKONNA AJAKAVA I PÄEV, II PÄEV

Üldine Info

Sissepääs

Sissepääs Lauluväljakule, FIRST LEGO League finaali on meeskondadele ja kõigile külalistele sissepääs tasuta.

Ühte meeskonda kuulub maksimaalselt 10 õpilast ja 2 juhendajat. Loomulikult on oodatud meeskonnale kaasa elama ka fännid.

Ruumid

1. korrus: meeskonnaala, hindamisruumid, testimislauad, töötoad
2. korrus: robotimängud, avamine ja lõpetamine, roboti disaini hindamine, sõprusõhtu
3. korrus: toitlustus

Toitlustus

Toitlustus on organiseeritud koha peal ning toimub kolmandal korrusel. Igale meeskonnale on ette nähtud ajavahemik, mil sööma minna. Enamasti on see üks tund. Meeskonnaliikmetele ning registreeritud fännidele pakutakse lõunasööki 7. ja 8. märtsi lõunal ja küpsiseid/puuvilju 7. märtsi õhtul (sõprusõhtul).

NB! Kolm fänni, kes on registreeritud sportsforthemind süsteemis, saavad ka koos meeskonnaga kaelakaardid ja lõunasöögi.

Ülejäänud fännid ja külalised peavad olema valmis oma toidukordade eest ise hoolitsema.

Ööbimine

Kaugemalt tulijatele oleme organiseerinud ööbimisvõimaluse Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis. Vajadusel viib buss teid 7. märtsi õhtul kooli ja toob 8. märtsi hommikul tagasi Lauluväljakule.

Meeskonnaliikmetel tuleb endal kaasa võtta hügieenitarbed, lebomatt ja magamiskott.
Sooviavaldus meiepoolse ööbimisvõimaluse kasutamiseks tuleb meeskonnal registreerida SIIN.

Sõprusõhtu

Ka seekord toimub FLL-il esimese päeva lõpus Robotimängude juures sõprusõhtu, mille eesmärk on meeskondi ühendada ning vaadata toredaid etteasteid! Iga meeskond saab maksimaalselt neli minutit, et näidata midagi põnevat. Selleks võib olla tantsimine, laulmine, näidend või mis iganes Teie meeskond suudab välja mõelda! Võimalus on kasutada helitehnikat (2 mikrofoni), suurt ekraani ja lava.

Kõik vajalikud meediafailid tuleb toimetada ürituse produktsioonispetsialisti Simmo kätte hiljemalt 7. märtsi kella 17.00-iks.

Mõelge selle peale, mida Teie meeskond tahaks teistele näidata / öelda. Näiteks saate esindada oma kodukoha kultuuri. Laulda oma murrakus laule. Tantsida kaerajaani. Teha video oma meeskonnast ning kodukohast, jne. Valik on Teie!

NB! Sõprusõhtu esinemissoovist palume meile teada anda hiljemalt 5. märtsi õhtuks, siis oskame tervet õhtut paremini organiseerida!

Esinemissoov koos lühikirjeldusega tuleb sisestada SIIA.

Meeskonna info muutmine!

Oma meeskonna infot saate muuta kuni 2. märtsi õhtuni! Siis lähevad nimekirjad lukku!

Meeskonna ala ja boks

Meeskonnaalal on igale meeskonnale ette nähtud seinadega boks, mõõtmetega 1 x 2 x 1 meetrit.

Meeskonna ala täpse paigutuse saate teada enne võistlust ja/või kohapeal registreerides. Ühe juhendaja meeskonnad proovime paigutada kõrvuti, kõik ülejäänud paigutame suvalises järjestuses.
Igale meeskonnale on eraldatud nummerdatud 2m x 1m messiseinaga boks (vt joonist 2). Messiseina kõrgus on ~ 2m ja igas boksis ootab teid laud ja toolid. Boksi seinale kinnitatakse elemendid Tesa „nätsuga“ või korraldaja poolt antud (kahepoolse) teibiga. Need leiate oma boksi laualt.
Oma kahepoolset teipi kasutada ei tohi!
NB! Messiseina rikkumisel on korraldajal õigus väljastada meeskonnale puhastusnõude arve või messiseina väljaostu arve!
Mõnel boksil puudub ühel küljel vahesein.
Messiseina kaunistamiseks on soovitav lisada erinevaid pilte oma meeskonnast, tegemistest, projekti ideest/hooaja teemast või üldse sellest, mida FLL teile tähendab. Samuti võite meeskonna boksi kasutada oma kooli/kogukonna tutvustamiseks jne. Meeskonna bokse näevad teised meeskonnad ja hindajad. Üldine reegel on see, et meeskonna boksis peab alati keegi kohal olema (va kui meeskond osaleb hindamisel). Kohalolu on vajalik selleks, et ikka oma meeskonda tutvustada ja hindajatele oma tegemistest rääkida. Ühtlasi hoiate silma peal ka oma asjadel!
NB! Turniirile ei tohi kaasa võtta oma robotimängu väljakut (matti ja mudeleid)!

Põhiväärtuste plakat

Põhiväärtuste plakat on mõeldud selleks, et aidata põhiväärtuste hindajatel Teie meeskonnast paremini aru saada ja Teid tundma õppida. Teemad, mida plakatil kajastada, peaksid olema sellised, mida hindajatel on hindamise käigus kõige keerulisem hinnata. Plakat on mõeldud ka selleks, et meeskondadel oleks võimalik ette mõelda, kuidas oma meeskonna tugevusi paremini esile tuua, et hindajad saaks neid tugevusi paremini arvesse võtta ja seeläbi meeskondi ühtlasemalt hinnata ning ka hiljem tagasisidet anda. Plakati loomisel kasutage oma loovust ja loomingulisust.

Olulised reeglid ja juhtnöörid:

 • Ajakulu: kuigi meeskonnad võivad ise valida, kui palju aega nad oma plakati tegemiseks kulutavad, on soovitatav, et plakati tegemine võiks võtta 2-3 tundi. Plakati tegemine ei tohiks kindlasti olla sama mahukas kui meeskonna projekt. Pea meeles, et hindajaid huvitab eelkõige meeskonna lugu, mitte edev graafika.
 • Üldine kujundus: Plakati kujundus võiks järgida allpool toodud näidet. Plakati üldine suurus ei tohiks ületada näidisel toodud mõõtmeid, samas võib plakat olla ka väiksem. Plakatit võib vajadusel ka kokku rullida või mitmest osast kokku panna.

 • Plakatil on viis peamist ala. Need on plakati kõige olulisemad osad ja plakati koostamisel tuleks keskenduda eelkõige nendele.
  1. Osas “Avastamine” on vajalik tuua näited selle kohta, mida Teie meeskond käimasoleva hooaja jooksul avastas. Avastused ei tohiks olla seotud eelise saamisega teiste võistkondade ees või karikate võitmisega mõnel turniiril. Rääkige hindajatele, kuidas Te hoidsite kõiki kolme FLL’i osa (põhiväärtused, projekt ja robotimäng) tasakaalus, eriti kui Teil tekkis vahepeal soov ainult ühele osale keskenduda.
  2. Osas “Mõju” tooge konkreetseid näiteid, kuidas Teie meeskond rakendas FLL’i põhiväärtusi ja kogemusi väljaspool FLL’i. Andke hindajatele teada, kuidas kasutasite  uusi ideid, oskusi ja kogemusi, et maailma paremaks muuta.
  3. Osas “Austus ja üksteise kaasamine” kirjeldage, kuidas Teie meeskond kuulas ja võttis arvesse kõikide meeskonnaliikmete arvamust ning kuidas loodi õhkkond, et iga meeskonnaliige tundis ennast meeskonnas olulise ja väärtuslikuna. Jagage hindajatega, kuidas Te koostööd tegite ja saavutasite rohkem kui üksi oleks võimeline olnud.
  4. Osas “Õiglus ja ausus” kirjeldage, kuidas Teie meeskond saab aru ja austab sõbraliku võistluse põhimõtet. Lisage infot, kuidas Teie meeskond kannab endas õiglust ja ausust. Kuidas Teie liikmed väärtustavad teineteist?
  5. Keskmine osa: Plakati keskmine osa on mõeldud selleks, et meeskond saaks jagada muud põhiväärtustega seotut. Siia võib lisada informatsiooni meeskonna identiteedi, meeskonnatöö ja konkureeriva koostöö kohta. Siin võib tuua ka näited selle kohta, kuidas Teie meeskond lõbutseb või jagab teistega seda kui põnev teadus, tehnoloogia ja matemaatika olla võib.

NB! Kui meeskonnal on juba varasemast ajast olemas Põhiväärtuste plakat, mis on tehtud vanema versiooni järgi, siis võib ka seda kasutada. Nii uus kui ka vana formaat on teile näitlikuks kasutamiseks ja loomulikult võib meeskond teha ka oma tõlgenduse Põhiväärtuste plakatist!

Innovatsiooniprojekti kokkuvõte (pole kohustuslik)

Projekti hindajatel oleks hea meel, kui meeskond jätaks projekti hindamisruumilühikese kokkuvõtte oma projektist.
See võiks sisaldada:

 • Meeskonna ja projekti nime
 • Selgelt sõnastatud probleemi, uuritud allikaid
 • Selgelt sõnastatud lahendus, võibolla eelarve, võib olla pilt jne
 • Kellega oma ideed jagasite

Robotidisaini kokkuvõte (pole kohustuslik)

Roboti disaini hindajad paluvad meeskonnal teha oma roboti kohta lühikese kokkuvõtte. Kokkuvõte võiks olla maksimaalselt 2 A4 ühepoolselt või 1 A4 kahepoolselt. Kokkuvõte võiks sisaldada:

 • Pilti robotist
 • Pilti või pilte roboti huvitavamatest osadest ja lisadest
 • Pilti teie roboti innovaatilisest lahendusest või osast
 • Kokkuvõtet robotimängu strateegiast
 • Näidet mõnest oma programmist
 • Numbrit keskmisest saavutatud punktisummast ja maksimaalsest punktisummast
 • Mõnda huvitavat fakti roboti kohta

Kokkuvõte

 • Toimumiskoht – Tallinna Lauluväljak
 • Toimumisaeg: 7 – 8 märts 2020
 • Algus 9:30
 • Lõunat saab meeskond + kolm registreeritud fänni
 • Meeskonnanimekirjad lähevad lukku 2. märtsi õhtul!
 • Meeskond saab kaunistada meeskonnaboksi
 • Ööbimiseks tuleb meeskond registreerida!
 • Sõprusõhtu etteasteks tuleb meeskond registreerida!
 • Soovitav on valmistada põhiväärtuste plakat
 • Soovitav on valmistada projekti kokkuvõte
 • Soovitav on valmistada robotidisaini kokkuvõte

Muutmisajalugu

 1. 05.03.2020, uuendati ajakava
 2. Kuupäev, mis muudeti
 3. Kuupäev, mis muudeti

 

Lisainfo FIRST LEGO League Eesti peakorraldajalt – Ramon Rantsus, ramon@robootika.ee, 5047917

Hooaja toetajad:

 

FIRST LEGO League peakorraldaja Eestis on: