Finaaliinfo meeskondadele

FIRST LEGO League Cargo Connect finaali info

Toimumisaeg: 26. MÄRTS 2022

Toimumiskoht: AHHAA Teaduskeskus

(Sadama 1, Tartu)

Sisekorra reeglid ja hinnad

Ajakava:

09:00 – 10:30   Saabumine
09:30 – 09:40  Vabatahtlike koosolek
09:40 – 09:50   Juhendajate koosolek
09:50 – 10:00   Rongkäik
10:00 – 10:20   Avatseremoonia
10:20 – 15:30    Projekti, põhiväärtuste ja roboti disaini hindamine (4 komisjoni)
10:30 – 15:30    Robotimängud
10:20 – 15:30    Harjutamine
12:00 – 14:00    Lõuna
u 17:00                Medali- ja auhinnatseremoonia; tort

NB! MTÜ Robootika jätab endale õiguse ajakavas väikeste muudatuste tegemiseks

MEESKONNA AJAKAVA

NB! Harjutamiseks saate kohapeal testlaua juures lisaaegasid panna, kui teil on vaba hetk mängude vahel ja lõunasöögi ajavahemikus.

Üldine Info

NB! Saadaval on ka väljakutsete uuendused. Leitavad on need SIIT.

Sissepääs

Sissepääs AHHAA Teaduskeskusesse, FIRST LEGO League finaali on meeskondadele ja registreeritud fännidele sissepääs tasuta, selleks kasutage oma kaelakaardi peal olevat QR-koodi! Selleks, et võistlust vaatama tulla, on vaja teistel muretseda pilet.

Ühte meeskonda kuulub maksimaalselt 10 õpilast ja 2 juhendajat. Loomulikult on oodatud meeskonnale kaasa elama ka fännid.

KÕIK üle 12-aastased peavad kandma AHHAA keskuses maski!

Toitlustus

Toitlustus on organiseeritud koha peal ning toimub Newton kohvikus. Igale meeskonnale on ette nähtud ajavahemik, mil sööma minna. Enamasti on see üks tund. Meeskonnaliikmetele ning registreeritud fännidele pakutakse lõunasööki 26.03.2022 (kell 12-14:00 ajavahemikus) ning meeskonnakotis on ka igale liikmele snäkk ja jook. Lõunasöögile saab toidutaongiga, mis saab olema teie kotikeses. Kui on soovi, saate endale kaasa võtta midagi veel hamba alla. NB! Teie meeskonnakotti pannakse kõik vajalik muu informatsioon!

NB! Kolm fänni, kes on registreeritud sportsforthemind süsteemis, saavad ka koos meeskonnaga kaelakaardid ja lõunasöögi.

Ülejäänud fännid ja külalised peavad olema valmis oma toidukordade eest ise hoolitsema.

Meeskonna ala

Meeskonnaalal on igale meeskonnale ette nähtud laud ja 3-4 tooli (võimalusel kaasa haarata üks pikendusjuhe)

Meeskonna ala täpse paigutuse saate teada enne võistlust ja/või kohapeal registreerides. Ühe juhendaja meeskonnad proovime paigutada kõrvuti, kõik ülejäänud paigutame suvalises järjestuses.
NB! Turniirile ei tohi kaasa võtta oma robotimängu väljakut (matti ja mudeleid)!

Põhiväärtuste plakat (pole kohustuslik aga soovituslik)

Põhiväärtuste plakat on mõeldud selleks, et aidata põhiväärtuste hindajatel Teie meeskonnast paremini aru saada ja Teid tundma õppida. Teemad, mida plakatil kajastada, peaksid olema sellised, mida hindajatel on hindamise käigus kõige keerulisem hinnata. Plakat on mõeldud ka selleks, et meeskondadel oleks võimalik ette mõelda, kuidas oma meeskonna tugevusi paremini esile tuua, et hindajad saaks neid tugevusi paremini arvesse võtta ja seeläbi meeskondi ühtlasemalt hinnata ning ka hiljem tagasisidet anda. Plakati loomisel kasutage oma loovust ja loomingulisust.

Olulised reeglid ja juhtnöörid:

 • Ajakulu: kuigi meeskonnad võivad ise valida, kui palju aega nad oma plakati tegemiseks kulutavad, on soovitatav, et plakati tegemine võiks võtta 2-3 tundi. Plakati tegemine ei tohiks kindlasti olla sama mahukas kui meeskonna projekt. Pea meeles, et hindajaid huvitab eelkõige meeskonna lugu, mitte edev graafika.
 • Üldine kujundus: Plakati kujundus võiks järgida allpool toodud näidet. Plakati üldine suurus ei tohiks ületada näidisel toodud mõõtmeid, samas võib plakat olla ka väiksem. Plakatit võib vajadusel ka kokku rullida või mitmest osast kokku panna.

 • Plakatil on viis peamist ala. Need on plakati kõige olulisemad osad ja plakati koostamisel tuleks keskenduda eelkõige nendele.
  1. Osas “Avastamine” on vajalik tuua näited selle kohta, mida Teie meeskond käimasoleva hooaja jooksul avastas. Avastused ei tohiks olla seotud eelise saamisega teiste võistkondade ees või karikate võitmisega mõnel turniiril. Rääkige hindajatele, kuidas Te hoidsite kõiki kolme FLL’i osa (põhiväärtused, projekt ja robotimäng) tasakaalus, eriti kui Teil tekkis vahepeal soov ainult ühele osale keskenduda.
  2. Osas “Mõju” tooge konkreetseid näiteid, kuidas Teie meeskond rakendas FLL’i põhiväärtusi ja kogemusi väljaspool FLL’i. Andke hindajatele teada, kuidas kasutasite  uusi ideid, oskusi ja kogemusi, et maailma paremaks muuta.
  3. Osas “Austus ja üksteise kaasamine” kirjeldage, kuidas Teie meeskond kuulas ja võttis arvesse kõikide meeskonnaliikmete arvamust ning kuidas loodi õhkkond, et iga meeskonnaliige tundis ennast meeskonnas olulise ja väärtuslikuna. Jagage hindajatega, kuidas Te koostööd tegite ja saavutasite rohkem kui üksi oleks võimeline olnud.
  4. Osas “Õiglus ja ausus” kirjeldage, kuidas Teie meeskond saab aru ja austab sõbraliku võistluse põhimõtet. Lisage infot, kuidas Teie meeskond kannab endas õiglust ja ausust. Kuidas Teie liikmed väärtustavad teineteist?
  5. Keskmine osa: Plakati keskmine osa on mõeldud selleks, et meeskond saaks jagada muud põhiväärtustega seotut. Siia võib lisada informatsiooni meeskonna identiteedi, meeskonnatöö ja konkureeriva koostöö kohta. Siin võib tuua ka näited selle kohta, kuidas Teie meeskond lõbutseb või jagab teistega seda kui põnev teadus, tehnoloogia ja matemaatika olla võib.

NB! Kui meeskonnal on juba varasemast ajast olemas Põhiväärtuste plakat, mis on tehtud vanema versiooni järgi, siis võib ka seda kasutada. Nii uus kui ka vana formaat on teile näitlikuks kasutamiseks ja loomulikult võib meeskond teha ka oma tõlgenduse Põhiväärtuste plakatist!

Kokkuvõte

 • Toimumiskoht – AHHAA Teaduskeskus
 • Toimumisaeg: 26.03.2022
 • Algus 9:00 (avatseremoonia 10:00)
 • Lõunat saab meeskond + kolm registreeritud fänni
 • Meeskond saab kaunistada lauda kui soovite
 • Soovitav on valmistada põhiväärtuste plakat
 • Soovitav on valmistada projekti kokkuvõte
 • Soovitav on valmistada robotidisaini kokkuvõte

Lisainfo FIRST LEGO League Eesti peakorraldajalt – Ramon Rantsus, ramon@robootika.ee, 5047917