2020/2021 RePLAY

FRST LEGO League Challenge 2020/21 RePLAY hooaja virtuaalsete eelvoorude info!

Info meeskondadele RePLAY hooaja virtuaalsetel eelvoorudes osalemiseks. (Palun järgida tegevuskava samm-sammult!)

 1. Juhendajal tuleb meeskond registreerida FLL Eesti infosüsteemis aadressil: https://et.sportsforthemind.eu
  1. Vajadusel teha omale konto (Loo konto nupu alt) ja selles teada anda ramon@robootika.ee, siis teab Ramon teie konto kinnitada!
  2. Luua omale meeskond ja KINDLASTI panna meeskonnale selline nimi, millega on soov osaleda ka virtuaalturniiridel!
  3. Meeskonnaliikmeid peab olema minimaalselt 2 ja vähemalt üks juhendaja, alles siis saate ennast turniirile registreerida. NB! Meeskonnaliikmeid võib hiljem muuta ja lisada!
  4. Kui meeskond on loodud, siis registreerige meeskond turniirile. Valida saab ühe turniiri, milleks on FLL 2020/21 RePLAY virtuaalnäitus.
  5. Virtuaalturniiri viime läbi FIRST-i poolt nõutud Remote Event Hub keskkonnas, millesse peame meeskonnad ise kutsuma. Selleks peame teadma juhendaja e-maili ja meeskonna nime!
  6. NB! Juhendaja e-mail peab olema töötav, st kutse Remote Event Hubis osalemiseks läheb teie e-mailile ja see saab olema ka teie kasutajanimeks ja suhtlus hakkab selle läbi käima!
  7. NBB! Kui soovite Remote Event Hub-is olla mingi muu e-mailiga kui teie FLL Eesti kontol olev e-mail, siis KINDLASTI sellest Ramonile teada anda (ramon@robootika.ee)!
 2. Meeskonnad tuleb registreerida ASAP, aga mitte hiljem kui 07. aprill 2021.
  1. Tuletan meelde, et virtuaalnäitusel saab osaleda ka ilma projekti või robotita, ehk kohustuslikult neli FLL osa tuleb demonstreerida neil, kes soovivad meeskonnaga edasi pääseda või karikatest osa saada! Seega julgustan ka nn pooliku ettevalmistusega osa võtma!
 3. Kõik registreeritud meeskonnad lisame juhuslikkuse alusel virtuaalturniiridesse, millede arv selgub peale meeskondade registreerimist. Püüame järgida printsiipi, et umbes 20 meeskonda turniiril. Mitu turniiri on selleks, et osavõtjatel oleks ka natuke põnev ja et korraldajatena saaksime välja jagada rohkem karikaid :).
 4. Remote Event Hub on inglisekeelne keskkond ja püüame luua juhendajatele video, kuidas seda kasutada. Probleemide korral aitame meelsasti!
 5. Esimesel registreerimisel tuleb juhendajal kinnitada Remote Event Hub keskkonna kasutustingimused, sh peate kinnitama, et teie meeskonnaliikmete vanematelt on saadud allkiri, millega nad lubavad Remote Event Hub keskkonda lisada pilte ja videod, milles võivad figureerida nende lapsed. Vastava dokumendi saadame teile samuti e-mailile!
 6. Seejärel näete keskkonnas oma meeskondi ja teile määratud turniire (Events). Kui teil on mitu meeskonda, siis võivad need juhuslikkuse alusel olla ka erinevatel turniiridel.
 7. Esimese etapina tuleb meeskonnal üles laadida 5 minutiline projekti video ja maksimaalselt 5 minutiline põhiväärtuste video. Seda saab teha Judging nupu alt. Projektil on oma koht olemas, aga põhiväärtuste video tuleks üles laadida Robot Design Presentation alla. Sinna saab hiljem üles laadida ka robotidisaini video. Tähtaja oleme projekti ja põhiväärtuste videote esitamiseks seadnud 24.04.2021. 18.04.2021
 8. Roboti disaini video tähtaeg saab olema esialgu 16.05.2021 30.04.2021. Kui piirangud ja sh koolide sulgemine peaks edasi minema, siis vaatame ka tähtaja üle.
 9. Robotimängude üleslaadimise tähtaeg on 23.05.2021 Robotimängu video tegemise abimehena kasutame FIRST-i poolt soovitatud videot, mille leiab siit – https://www.youtube.com/watch?v=6FNTidV1J1Q
 10. Kohe kui disaini videod on ka üles laetud, siis vaatavad hindajad kõik videod üle ja teevad iga meeskonnaga personaalse 15+ minutilise online sessiooni, kus küsivad küsimusi projekti, põhiväärtuste ja disaini kohta.
 11. ONLINE Hindamissessioonid viiakse läbi 22.05.2021. Suure tõenäosusega saab selleks kasutada Remote Event Hubi sisseehitatud MS Teams lahendusi.
 12. Peale sessioone hinnatakse meeskondade sooritused maatriksi abil ja antakse keskkonda ka tagasiside.
 13. Kogu suhtlus juhendaja ja korraldajate vahel saab ka olema kas siis otse e-maili teel või siis Remote Eventi Hubi sisseehitatud süsteemi läbi.

 


AMETLIK TEADAANNE!
FIRST LEGO League 2020/2021 RePLAY hooaja eelvoorud toimuvad virtuaalselt.

Seoses jätkuva keerulise olukorraga Eesti riigis, mis on põhjustatud Covid-19 pandeemiast, oleme otsustanud FIRST LEGO League Replay hooaja eelvoorud läbi viia virtuaalselt. Selleks on FIRST terve hooaja ehitanud virtuaalset keskkonda, mis oleks võimalikult turvaline ja võimaluste rohke. Info meie poolt ongi viibinud seetõttu, et FIRST-i polt loodud keskkond Virtual Remote Hub, ei ole veel valmis, vaid areneb nädalatega ja FIRST-i poolt on antud juhised turniiride edasilükkamiseks, kus vähegi võimalik. Kuna FIRST-i poolt on range “soovitus” kasutada nende süsteemi, siis oleme oodanud parimat hetke sellega liitumiseks.

Seega kogu infovahetus peaks toimuma Virtual Remote Hub-is ja kui see meile selge, siis anname ka teile teada. See hõlmab ka meeskonna registreerimist ja nn turniiril toimetamist.

Mida me saame antud ajahetkel välja lubada:

Nimelt eelvoorud tulevad virtuaalselt, see tähendab, et põhiväärtuste, projekti ja disaini hindamine tuleb eelsaadetud videote põhjal. Seega mõelge selles suunas, kuidas saaksite oma projekti ja disaini ettekannet videona parimal viisil edasi anda (sealjuures ikka selliselt, et õpilaste turvalisus ja piirangutest kinnipidamine oleks tagatud). Ka robotimängu voorud tuleb saata meile eelsalvestatuna, aga täpne kontseptsioon selleks on veel peakohtunikuga täpsustamisel. Seega natuke veel kannatust!

Põhiväärtuste video on selline maksimaalselt 5 minuti pikkune, mille raames annate ülevaate oma meeskonnast ja põhiväärtuste järgimisest. Rääkige, kes te olete, kust te tulete, kaua koos olete olnud, mis robootika juures meeldib, mis hobid teil on, kuidas te meeskonnana töötate ja kuidas te põhiväärtusi järgite. Kindlasti rääkige ka rollide jaotusest meeskonnas! Ja samuti võite öelda, milline põhiväärtus on kõige meelepärasem.

Projekti video võib olla maksimaalselt 5 minutit pikk, nagu ikka tuleb demonstreerida probleemi, innovatiivset lahendust ja jagamist.

Disaini video võib olla samuti maksimaalselt 5 minutit pikk, mille jooskul tuleb siis demonstreerida meile oma robotit. Millest see koosneb, millega programmeerisite, rääkida programmist, roboti ehitamisest, andurite kasutamisest ja loomulikult strateegiast. Hea oleks ka teada, palju maksimaalselt punkte saavutab ja mis on keskmine reaalne punktide skoor.

Hindamisel on teile abiks uuenenud hindamsmaatriksid! Need leiab paremalt menüüst või SIIT.

Vajadusel tehakse meeskonnaga online sessioon, kus küsitakse täpsustavaid küsimusi hindamise kohta!

Robotimäng on hetkel kõige keerulisem ja seda arutame veel robotimängu peakohtunikuga. Fakt on see, et meeskonnal tuleb saata kolm robotimängu vooru, millel on selgelt näha alguses nn “puhas laud” ja siis robotimängu 2 minutit ja 30 sekundit voor ja hiljem nn täidetud laud, kus selgelt näeme, kas missioon on tehtud või ei. Kohtunikuks saab olema teie endi juhendaja ja meiepoolsed kohtunikud siis kas nõustuvad teie poolt välja pakutud punktisummaga või lükkavad selle ümber.

Hetkel on robotimängu juures küsimärgiks see, et kas meeskonnad saavad võimaluse teha näiteks 40 vooru ja sealt valida 3 parimat, mis siis meile saata või anname siiski nn 3 vooru võimaluse, et kõigil oleks võrdsem võimalus. Selle tehniline pool on väljatöötamisel.

Virtuaalselt saab oma esitlusi ja videoid saata kuni märtsi lõpuni ja alguseks on veebruri keskpaik kui oleme saanud täieliku ülevaate Virtual Remote Hub tööpõhimõttest ja võimalustest. See aga ei välista juba praegu projekti, disaini ja põhiväärtuste kavandamist ja ka videoks tegemist!

EDIT: Seoses rangemate piirangutega Eesti Vabariigis ja koolide sulgemisega kuni 12. aprillini 2021, siis on võimalik projekti ja põhiväärtuste videot saata kuni 18 aprillini (k. a.) ja esialgse plaani järgi robotimängu videod ja disaini video aprilli lõpuni. NB! Kui koolid jäävad suletuks ka peale 12. aprilli, siis vaatame olukorra üle ja vajadusel liigutame tähtaegasid.

Finaali toimumise või mittetoimumise osas teeme otsuse märtsi jooksul!

EDIT: Suur soov on finaalis Eesti meister siiski välja selgitada ja seda kontaktüritusena, aga kui Vabariigi Valitsus ja Terviseamet siiski ei luba sellist üritust läbi viia, siis selgitame Eesti meistri siiski virtuaalselt. Otsuse selle kohta teeme hiljemalt mai alguses!

Seega soovime kõigile jõudu ja jaksu!

FIRST LEGO League korraldusmeeskond.


FIRST LEGO League 2020/2021 hooaja teemaks on RePLAY.

Kuni 10-liikmeliste meeskondade eesmärgiks on luua meile uusi mängulisi lahendusi, mis aitaksid inimestel olla rohkem liikuvamad ja aktiivsed.

Käesoleval hooajal proovime läbi mängu olla aktiivsemad ja mänguväljak ei pea olema ainult spordisaal vaid see võib olla klassiruum, park, keskväljak, staadion või hoopis bussijärjekord.

Kui meil tekib tahe mängida, siis muutume loominguliseks ja just see loomingulisus aitab meil olla aktiivne!

Hooaja esialgne informatsioon:

FIRST LEGO League RePLAY väljakuid saab tellida FLL registreerimissüsteemist aadressil: https://et.sportsforthemind.eu ja sealt valida Platsi tellimine.

Kui antud süsteemis kontot veel ei ole, siis konto tegemine on Loo konto nupu alt.

FLL väljaku hind, koos materjalidega on sellel aastal 150.- EUR millele lisandub vajadusel 5.- EUR transport ühe platsi kohta.

Tartust on võimalik väljakut saada käest kätte (Kassisilma 4, Räni küla, Kambja vald, Tartumaa (uks 5))


Juhendajate koolitus toimub sellel aastal ebatraditsiooniliselt virtuaalselt: 25.09.2020

Registreerimislink: /tulemas/

Koolituse esialgne ajakava:

14:00 FIRST LEGO League Challenge uutele juhendajatele (oodatud kuulama eelkõige uued juhendajad, sest anname programmist üldise ülevaate)

14:50 Paus

15:00 FIRST LEGO League Üleöö Virtuaal-Reaalsuseks (Öökullipapa Lauri Vilibert)

15:30 RePLAY hooaja tutvustus

16:00 RePLAY projekt

16:30 RePLAY robotimäng (peakohtunik Rasmus Kits)

17:30 FIRST Remote Hub

18:00 Orienteeruv lõpp

NB! Korraldajad jätavad õiguse esialgses ajakavas muudatusi teha!